NOVINKY

 • Ještěrka cup

  V červenci jsme pro naše zaměstnance uspořádali dovednostní soutěž řidičů vysokozdvižných vozíků. Přihlásit se do soutěže mohli všichni držitelé platného osvědčení na VZV. Soutěž byla koncipována jako dovednostní a orientační při dodržování všech zásad BOZP. Nejlepší řidiči byli věcně i finančně odměněni a byli nominováni na Linde ještěrka cup 2018.

 • Instalace nového Laser systému

  Do našeho strojního parku nově přibyl Laser systém Salvagnini. Tento laser s technologií optických vlákem - L5 je vysoce produktivní a precizní. 

  Laser systém Salvagnini je ohleduplný k životnímu prostředí.

 • Výstavy a veletrhy

  ASPERA technology vystavovala hned na dvou prestižních veletrzích v Hannoveru a v Praze. U stánků se zastavily stovky návštěvníků.

  Jak vypadaly naše stánky si můžete prohlédnout na následujících fotografiích.

   

 • FOR INDUSTRY 2018

  Navštivte náš ASPERA stánek na 17. mezinárodním průmyslovém veletrhu FOR INDUSTRY. Veletrh se koná v PVO EXPO PRAHA od 15. do 18. května v Letňanech. 

   

  Hlavními obory veletrhu jsou:

  STROJÍRENSTVÍ

  POVRCHOVÉ ÚPRAVY

  ENERGETIKA, ELEKTROTECHNIKA

  LOGISTIKA

  SVAŘOVÁNÍ

   

   

  Otevírací doba: 

  15.-17.5.2018 / 9:00 - 17:00

  18.5.2018 / 09:00 - 15:00

   

 • Vystavujeme na Hannover Messe 2018

  Ve dnech 23. - 27. 4. 2018 máte možnost navštívit stánek ASPERA technology na HANNOVER MESSE  2018 na výstavišti v Hannoveru. HANNOVER MESSE je světově nejdůležitějším veletrhem v rámci strojírenského odvětví. Jedná se o prvotřídní platformu pro prezentaci světových novinek z oblasti průmyslové automatice a IT, energetických a environmentálních technologíí a vývoje a výzkumu v rámci oboru strojírenství.

 • Rok růstu 2017

   

  Po roce velkých změn a reorganizace jsme si do roku 2017 dali za cíl výrazné navýšení výrobního objemu, korespondující s kapacitními možnostmi a schopnostmi všech našich spolupracovníků. S cílem stálého zlepšování jsme usilovně pokračovali v optimalizaci procesů, investovali a rozvíjeli se. Školili jsme naše stávající i nové zaměstnance, reorganizovali pracovní prostředí, rozšiřovali strojní park, zavedli online skladové hospodářství, rozvíjeli výrobní software, vyvinuli nové zajímavé produkty a spustili vlastní e-shop.

   

  Plán růstu jsme měli ambiciózní. Dokázali jsme však více a meziročně navýšili objem výroby o úžasných 67%! Největší zásluhu mají naši pracovníci a věrní zákazníci. Zákazníci si zaslouží zvláštní poděkování za pochopení a trpělivost v měsících, kdy jsme dosáhli kapacitních limitů některých pracovišť. I z tohoto jsme si vzali velké ponaučení a do nového roku zavádíme revoluční změnu v oblasti aktivního online plánování. Věříme si a chceme více, proto dále investujeme do strojního parku, přijímáme další motivované pracovníky do téměř všech pozic a plánujeme opětovné navýšení výroby.

   

  V roce 2018 se těšíme na další úspěšně se rozvíjející spolupráci. Všem přeji pevné zdraví, štěstí a chuť do života!

   

                                                              Pavel Kocourek, ředitel výrobního závodu

 • Rozšíření strojního parku

  Nový odhrotovací stroj Lissmac řady 5 je nejmodernějším strojem svého druhu. V procesu naší zakázkové kovovýroby je velkým přínosem pro svou efektivitu a snadnou obsluhu, okamžitě po instalaci se stal nedílnou součástí výrobního procesu. Technologie broušení za mokra zaručí dílům po obrábění laserem a CNC vysekávačkou perfektní povrchovou úpravu a bezchybné opracování hran. Díky investicím do moderního strojového parku je Aspera technology schopna vyjít vstříc i těm nejnáročnějším zákazníkům a naše výrobky jsou precizně zpracované.

   

   

  Lissmac SMW 533 RTB

  Počet brusných hlav: 3

  Maximální šířka plechu: 970 mm

  Maximální tloušťka plechu: 120 mm

  Minimální tloušťka plechu: 0,5 mm

   

 • Primátor v Asperě

  Začátkem listopadu v rámci Podnikatelských setkání primátora města ČB Jiřího Svobody navštívili zástupci Oblastní hospodářské komory České Budějovice (ObHK ČB) s předsedou Rady ObHK, Miloslavem Kamišem, tři další českobudějovické firmy. „Každá z nich v nás zanechala pocit moudrého vedení společnosti, která ví, že jejich největším bohatstvím jsou zaměstnanci,“ zdůraznila Lenka Vohradníková, ředitelka kanceláře ObHK ČB.

  Při návštěvě fi rmy ASPERA spol. s r.o. představil František Kaska, majitel společnosti, svůj podnikatelský příběh: „Naši firmu posílila i krizová léta, ve kterých nám velkou ránu dala také do té doby dlouhodobě spolupracující banka.“ Firma se dnes zabývá výrobou, instalací, servisem elektrických strojů a elektronických zařízení včetně obchodu a dále ještě zpracováním plechu a výrobou svítidel a elektrotechnických rozvaděčů.

   

   

   

   

 • Spuštění eshopu

  Vlastní řada produktů Aspera technology je nyní přehledně nabízena na novém eshopu. Díky němu Vám můžeme přehledně a dostupně prezentovat naše výrobky: kuřácké stoly s popelníkem, designové venkovní koše, lavičky, květináče a další. V budoucnu se portfolio dále rozroste o kategorii INDUSTRIAL, ve které naleznete produkty pro výrobní prostory: ochrany rohů, zakázkové opláštění strojů, vozíky na europalety, milk run ochranné otočné rohy a mnoho dalšího.

 • Instalace nového ohraňovacího lisu

  Rozšíření strojního parku. Novinkou v Aspera technology je nový ohraňovací lis Trumpf TruBend 5170. jedná se o nejmodernější stroj od německé společnosti Trumpf. Jeho výhodou je dobrá ergonomie obsluhy, přesnost a rychlost. Lis, vedle běžného ohýbání plechu, má funkci posouvání dolního nástroje, tzv. falcování bez výměny nástroje. Přínosem bude navýšení kapacit kovovýroby.

 • Nové produkty 2016

  Během roku 2016 Aspera technology dokončila vývoj několika vlastních produktů, které můžeme zákazníkovi nabídnout. Nově nabízíme kromě stávajících světel řady Alfa, Beta, Gama, Delta, Epsilon, elektroměrových rozváděčů a šatních skříněk i krytování strojů, kontejnerové vany na plech, flexiboard, designové koše a vozík na manipulaci palet.

   

  Více se o jednotlivých produktech můžete dozvědět v katalogových listech.

   

  Katalogový list Krytování strojů

  Katalogový list Kontejnerová vana

  Katalogový list Designové koše na odpad a tříděný odpad

  Katalogový list Flexiboard

  Katalogový list Paletový vozík

 • Rok reorganizace 2016

  Máme za sebou náročný a ve finále velice úspěšný rok 2016. Minulý rok můžeme bez nadsázky nazvat rokem reorganizace výrobního střediska Aspera technology. Klíčové změny se týkaly všech oblastí počínaje komunikací se zákazníkem, principem kalkulací nabízených artiklů, přenastavením plánovacího a výrobního systému, optimalizací skladových zásob, personálních změn, investic, uspořádáním pracovišť výrobních hal a ve finále urychlením výrobních procesů a zvýšením kvality vyráběných produktů. Všechny tyto faktory společně s přízní našich věrných a nových zákazníků přispěly k celkovému meziročnímu navýšení obratu o 41 %. Za tento výsledek bych chtěl poděkovat všem angažovaným pracovníkům výrobního střediska a našim zákazníkům.

   

  V novém roce budeme pokračovat ve zlepšovacích procesech a dále plánovaně navyšovat růst námi budované společnosti. Aby se vše dařilo, přeji všem v novém roce především pevné zdraví, štěstí a elán do života.

   

  Pavel Kocourek, ředitel výrobního závodu.

 • Certifikát ČSN EN ISO 9001

  Dne 4.11.2016 proběhl ve firmě Aspera spol. s r.o. plánovaný audit QMS –Quality management system. Po prověření jednotlivých auditovaných oblastí, například nastavení procesu tvorby produktu, efektivita řízení, tok informací a dat, zvyšování odbornosti zaměstnanců a kontrolingu kvality byl pro další období společnosti přiznán certifikát dle požadavků normy ČSN EN ISO 9001.

   

  Pozitivní zjištění – markantní zlepšení stavu výroby z hlediska její systemizace a efektivity řízení

   

  Ve všech oblastech byl výsledek prověřování  – organizace požadavky splňuje

  Odchylky                              0

  Nesystémová neshoda           0

  Systémová neshoda              0

  DOPORUČENÍ  - udělení / ponechání certifikátu

 • Aspera urychluje procesy

  V červnu jsme zainvestovali do nových rychloběžných vrat. Rychloběžná vrata urychlila tok materiálu nejvytíženější logistické trasy a zároveň slouží jako testovací a předváděcí centrum spřízněné společnosti Efaflex. Z důvodu minimalizace externích ovladačů jsou vrata vybavena indukční smyčkou. Smyčka rozpozná manipulační prostředek v blízkosti vrat a automaticky zajistí včasné otevření. Vrata jsou dále vybavena nestandartní světelnou závorou celého průchodu zajištující téměř 100% bezpečnost během zavírání. Bezporuchový provoz vrat a jejich přínos je patrný po půlročním provozu bez jediné závady a 45 tisíci cykly otevření. Máte-li zájem o prohlídku vrat a s nimi spojené výroby, jste u nás kdykoliv vítáni.

 • Investice do kvality

  V prostorech práškové lakovny byly během druhé poloviny roku 2016 provedeny stavební úpravy za účelem zvýšení kvality laku. K vyšší kvalitě přispělo oddělení skladovací části s navěšováním a části tzv. čisté nanášecí. Nanášecí zóna lakovny je nově přetlaková. Díky přetlaku je zamezen možný příliv prachem kontaminovaného vzduchu a zaručena téměř 100% čistota laku před vytvrzením. Paralelně s oddělením prostor lakovny byl vybudován separátní sklad barev se zajištěnou konstantní teplotou a vlhkostí.

 • Nové výrobní možnosti

  Aspera technology nově disponuje možností opracování plechů vysekáváním až do délky 4,5 metrů. Celkem jsme tak schopni nabídnout opracování formátů o velikosti 4,5 x 1,5 metru s možností ohybu do délky 4 metrů.

 • Paintball teambuilding 2016

  Zábava a odreagování jsou v pracovním týmu důležité a proto jsme v rámci celé divize Aspera Technology uspořádali paintballový turnaj. Věříme, že investice do zaměstnanců, jejich spokojenosti a motivovanosti je dlouhodobým vkladem, který se odráží ve firemní kultuře.

 • Certifikace svářečů

  Svářečská škola v Českých Budějovicích po proškolení udělila certifikaci svářečům firmy Aspera Technology dle normy ISO 9692-1 pro svařování metodou TIG/ MIG/ MAG/ odporové a bodové svařování.

   

  Požadavky na odbornou způsobilost pracovníků svařovny jsou pravidelně posuzovány a firma Aspera Technology vytváří podmínky pro zvyšování odbornosti formou kurzů a konzultací nejen svářečů. Díky investicím do zaměstnanců a jejich odbornosti jsme schopni vyhovět nejvyšším nárokům zákazníků na certifikaci.

 • Aspera Technology s novou tváří

   

  Na sklonku roku 2015 došlo k zásadní změně na vedoucí pozici. Pavel Kocourek, nový ředitel závodu Aspera Technology, přišel do firmy s jasnou vizí a přijal tuto pozici především jako výzvu. K nové práci přistupuje se zdravým sebevědomím, vysokou dávkou pokory a uvědoměním si, že neví vše, a učit se bude celý život. Avšak díky svému logickému myšlení, rozvoji technických znalostí od útlého mládí, koníčkům, studijním znalostem, zahraničím stážím a pracovním zkušenostem v oboru, se pro tento nelehký úkol cítí předurčen.

   

  Co tato změna bude znamenat pro Vás?

   

  Zeptejme se přímo Pavla Kocourka: „Mou jasnou vizí je   jednoduchost, zeštíhlení všech procesů a nastavení jasných pravidel, jak mezi všemi spolupracovníky, tak ve směru k našim obchodním partnerům. Firma má nejnovější výrobní technologie a obrovské kapacitní možnosti. Největším kapitálem a srdcem firmy jsou a vždy  budou její zaměstnanci.

   

  Jako jedny z prvních změn, které jsme začali s mým příchodem realizovat, je komunikační rozhraní. Zásadní a intenzivní změny se provádí v oblasti informačního systému, plánování s logickým dopadem do výrobních a kontrolních procesů. Plánování a vedení s vizí je zcela zásadní pro vše, co v životě děláme.

   

  Ne každá změna je populární a je-li změn mnoho, nezřídka mohou vytvořit jisté napětí. V mém novém teamu vedly rozdílné názory k ukončení spolupráce s některými pracovníky. Jsem však přesvědčen, že realizované i další připravované změny budou mít pozitivní dopad pro všechny a věřím, že po ustálení povedou ke zlepšení jak kvality našich služeb, tak i firemní pověsti.

   

  Především kvalita a jistota termínů dodání jsou oblasti, které musíme výrazně posílit. Tohoto úkolu jsem si vědom nejen já, ale i všichni spolupracovníci. Víme, že změny nenastanou skokově, ale všichni jako jeden team budeme pracovat s maximálním nasazením, jasným cílem: získání důvěry našich obchodních partnerů.“

 • Komunikační rozhraní

  Pro naše obchodní partnery a zákazníky jsme připravili nové komunikační rozhraní, které výrazně zjednoduší a urychlí vzájemnou komunikaci. Zaslané emaily jsou automaticky předávány zodpovědným osobám, které se postarají o vyřízení požadavku. Pro naše partnery to přináší zjednodušení a zrychlení vzájemné komunikace.

   

  Schéma komunikačního rozhraní naleznete ZDE. Neváhejte se na nás obrátit.